uage'); jimport( 'joomla.utilities.string' ); ?>

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:978) in /libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:978) in /libraries/joomla/session/session.php on line 410
Projekt edukacyjny Gimnazjum nr 9 http://gim9szczecin.pl/index.php/projekt-edukacyjny.html Tue, 19 Feb 2019 19:38:45 +0100 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl PROJEKT EDUKACYJNY !!! http://gim9szczecin.pl/index.php/projekt-edukacyjny/61-regulamin/134-projekt-edukacyjny-.html ZASADY I WARUNKI REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO W GIMNAZJUM NR 9 W SZCZECINIE

• Uczniowie Gimnazjum nr 9 mają obowiązek realizowania projektów edukacyjnych na podstawie § 21a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83, poz. 562 z późn. zm.)
  • Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.
  • Projekt edukacyjny realizowany przez zespół uczniów pod opieka nauczyciela obejmuje następujące działania:
    - wybranie tematu projektu edukacyjnego przez zespół uczniów
    - określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego realizacji
    - wykonanie zaplanowanych działań
    - monitorowanie realizacji projektów przez uczniów przez nauczyciela prowadzącego projekt
    - publiczne przedstawienie rezultatów projektu edukacyjnego.
  • Uczniowie klas drugich powinni w roku szkolnym 2013/2014 w miesiącu grudniu wybrać tematy, które w swoich projektach podejmą, spośród tematów przedstawionych i zaakceptowanych przez Dyrektora Szkoły.
  • Uczniowie na zasadzie dobrowolności tworzą zespoły projektowe (nie mniej niż 2 uczniów i nie więcej niż 10).
  • W przypadku gdy uczeń, w określonym przez Dyrektora terminie, nie zgłosi swojego udziału w żadnym projekcie, wychowawca klasy dokonuje przydziału ucznia do jednego z zespołów.
  • Zaangażowanie ucznia w realizację projektu ma wpływ na ustalenie przez wychowawcę oceny zachowania zgodnie z zapisami zawartymi w Statucie Gimnazjum nr 9 w Szczecinie.
  • Informacje o udziale ucznia w realizacji projektu edukacyjnego oraz temat projektu wpisuje się na świadectwie ukończenia szkoły.
  • Uczniowie powinni zakończyć realizacje projektu w klasie drugiej do końca kwietnia.
  • Prezentacja rezultatów projektów przez uczniów będzie organizowana w miesiącu maju lub w czerwcu.

LINK
]]>