Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu

User Menu

Kto jest na stronie.

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj570
mod_vvisit_counterWczoraj1756
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8229
mod_vvisit_counterW tym miesiącu20021
mod_vvisit_counterWszystkie1710053

 I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu "Razem, młodzi przyjaciele!..."

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu "Razem, młodzi przyjaciele!..." odbył się 23 marca 2018 r. w XVI LO w Szczecinie. Do konkursu zgłosiło się dziewiętnastu recytatorów, którzy reprezentowali szczecińskie szkoły.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce przypadło ex aeguo Mai Sołeckiej z SP 3 w Gryfinie i Hannie Klusek z SP 74 w Szczecinie.  Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono reprezentantów szczecińskich liceów: zwyciężyła Julia Kleszcz z I LO w Szczecinie, drugie miejsce (dwa równorzędne) przyznano Julii Nowickiej z I LO w Szczecinie oraz Nikodemowi Góralskiemu z VII LO w Szczecinie.

Konkurs zebrał bardzo pozytywne opinie wśród recytatorów i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.  Atrakcją były krótkie warsztaty recytatorskie, słodki poczęstunek, zwiedzanie naszej szkoły oraz nagrody dla zwycięzców. Nikt z naszych gości nie wyszedł z pustymi rękoma, dla każdego uczestnika i opiekuna zostały wręczone wiosenne kwiatki, gadżety naszego liceum oraz dyplomy. Pomysłodawczynią i koordynatorką święta "żywego słowa" była p. Lilianna Grzegorczyk.

 
Gimazjum nr 9 wSzczecinie Template by Ahadesign