Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum Papierowa rewolucja

Tydzień Zakazanych Książek

Od 24 do 30 września obchodzimy międzynarodowy Tydzień Zakazanych Książek. Celem akcji jest zainteresowanie czytelników problematyką wolności słowa i mechanizmów cenzury. Z tej okazji nasi nauczyciele, p. Lilianna Grzegorczyk i p. Marcin Różański, zorganizowali dla klasy 3e wyjście  do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia nr 5. Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach "Papierowa rewolucja", które przeprowadził pracownik Instytutu Pamięci Narodowej - p. Mateusz Lipko. Największą atrakcją była okazja do wydrukowania tekstu metodą sitodruku. Poznaliśmy również przyczyny wprowadzania cenzury oraz książki, które funkcjonowały jako zakazane. My, zamiast zakazywać, zachęcamy do czytania zakazanych niegdyś książek.

Marcin Różański