Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum I Międzyszkolny Konkurs na Tłumaczenie Poezji

W piątek – 03.02.2017r. – w  Gimnazjum nr 9 odbył się I Międzyszkolny Konkurs na Tłumaczenie Poezji anglo- i niemieckojęzycznej. W  konkursie wzięło udział 14 uczniów z czterech szczecińskich gimnazjów.  Potyczki z poezją toczyli uczniowie z Gimnazjum nr 12, 17 oraz 29. Atmosfera w trakcie konkursu dopisała i wszyscy spisali się na medal. Jednakże zwycięzcy musieli zostać wyłonieni. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 29, którzy wykazali się prawdziwym kunsztem przekładów poezji w obu językach. Drugie miejsce zajęły nasze uczennice z klasy 3C – Emilia i Gabriela, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 12. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy, już za rok na kolejną edycję.