Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum Kumulacja aktywności

Gimnazjum nr 9 w Szczecinie, już po raz trzeci przystąpiło do programu „Kumulacja Aktywności”, który organizowany jest przez Fundację LOTTO Milion Marzeń wraz z Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
„Kumulacja Aktywności” to program, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Jego celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej gimnazjalistów, poprzez możliwość treningu pod okiem prawdziwego sportowego mistrza.
Jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie i jedną z pięćdziesięciu  w całym kraju dla których mistrzowie sportu, czyli olimpijczycy, medaliści międzynarodowych i krajowych imprez mistrzowskich, prowadzą bezpłatne, oryginalne i niestandardowe zajęcia dla młodzieży. Naszym Sportowym Mistrzem jest Pan Marek Kolbowicz, Mistrz Olimpijski z Pekinu oraz wielokrotny Mistrz Świata w czwórce podwójnej mężczyzn w wioślarstwie.
Grupa  25 uczniów naszej szkoły, pod okiem Pana Marka Kolbowicza odwiedzi i odbędzie  zajęcia ruchowe  na obiektach sportowych znajdujących się w naszym mieście m.in. Basenie Olimpijskim – Floating Arena, Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, Miejskiej Hali Sportowej,  przystani żeglarskiej i wioślarskiej, klubie fitness, klubie bokserskim i wielu innych ośrodkach sportu i rekreacji w Szczecinie. Mocną stroną tych zajęć jest ich interdyscyplinarność. Gimnazjaliści uczestniczący w programie będą mogli spróbować swoich sił nie tylko w sporcie mistrza, ale także w innych, często też tych mniej popularnych formach ruchu. Dzięki temu łatwiej im będzie zdecydować, która dyscyplina sportu im odpowiada.
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej
www.kumulacjaaktywnosci.pl
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z pierwszego spotkania naszych uczniów z Panem Markiem Kolbowiczem.