uage'); jimport( 'joomla.utilities.string' ); ?>
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:978) in /libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:978) in /libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:978) in /libraries/joomla/session/session.php on line 410
Z życia szkoły Gimnazjum nr 9 http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum.html Tue, 19 Feb 2019 19:12:27 +0100 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/376-ii-midzyszkolny-konkurs-recytatorski.html  

 

 REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

]]>
kategoria_fotoalbum Mon, 10 Dec 2018 10:03:50 +0100
Sukces naszego ucznia w konkursie graficznym http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/375-sukces-naszego-ucznia-w-konkursie-graficznym.html

Uczeń klasy 3 D Patryk Piaścik zajął 2. miejsce w głosowaniu użytkowników programu IT Szkoła.

Praca Patryka

Wyniki konkursu „Web design z IT Szkołą”]]>
kategoria_fotoalbum Fri, 07 Dec 2018 11:39:17 +0100
XV Konkurs Filozoficzny http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/374-xv-konkurs-filozoficzny.html Drodzy Uczniowie i Nauczyciele Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych,
zespół organizacyjny XV Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego serdecznie zaprasza do
uczestnictwa w piętnastej edycji konkursu.
XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, Instytut Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego
oraz Stowarzyszenie „Generator Myśli Humanistycznej” jako organizatorzy pragną popularyzować
filozofię wśród gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych województwa
zachodniopomorskiego.

Zapoznaj się z zasadami konkursu

 


 

]]>
kategoria_fotoalbum Thu, 15 Nov 2018 09:25:35 +0100
Podsumowanie udziału w programie IT Szkoła http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/372-podsumowanie-udziau-w-programie-it-szkoa.html  

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno – komunikacyjnych. Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację programu jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

Do programu przystąpiliśmy w bieżącym roku szkolnym i osiągnęliśmy znaczący SUKCES!

W programie uczestniczyło 330 uczniów XVI Liceum, rywalizowali w konkursach graficznych, brali udział w testach wiedzy, realizowali kursy i wykłady video. W sumie uczniowie uczestniczyli w ponad 3600 różnorodnych aktywnościach.

W rankingu sporządzonym na dzień 20.06.2018 r. XVI Liceum Ogólnokształcące zajęło 1. miejsce w województwie i 17. w Polsce. Gratuluję wszystkim uczniom wspaniałej rywalizacji!

Nagrody dla wyróżniających się uczniów ufundowali Zachodniopomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Rada Rodziców przy XVI LO.

 

Zobacz aktywności poszczególnych klas. 

 {gallery}pliki2018/it{/gallery} 

Koordynator programu

w XVI LO

Marzena Kuczera 

]]>
kategoria_fotoalbum Sun, 24 Jun 2018 11:07:10 +0200
Książka – płótno wyobraźni http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/371-ksika-potno-wyobrani.html  Książka – płótno wyobraźni

Podczas Dni Humanistycznych przygotowywaliśmy się do akcji flah mob, by 8.06.2018 r. spontanicznie zamanifestować swoja obecność na III edycji ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Przyszliśmy, usiedliśmy i wspólnie czytaliśmy. Jak co roku było zabawnie, hałaśliwie, ciekawie. Oglądanie książek przyjaciół i nauczycieli stało się atrakcją!

Ponadto program Dni Humanistycznych zawierał spotkanie z panią Cecylią Judek z Książnicy Pomorskiej, która zaprezentowała prezentacje poświęconą Patronce Roku 2018 – Irenie Sendlerowej. Zasięg ryzyka podejmowanego przez Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata pobudził uczniów do refleksji nad rolą „milczącego, społecznego przyzwolenia” na Holocaust podczas II wojny światowej.

Hasło Dni Humanistycznych najlepiej ilustruje twórczość maga wyobraźni Terrego Pratchetta. Przy okazji jego 70. urodzin urządziliśmy nie tylko huczną imprezę, ale również Turniej Wiedzy dotyczący jego twórczości. Najlepsi okazali się Dominik Makowski i Paulina Serdeczna. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. sam Kosiarz, panna Susan , jej matka panna Izabell, Maurycy, Unity, Lu Tze, Krasnolud – co kobietą chciał zostać.

Gra w książkę to konkurs, w którym uczestnicy tworzyli projekty gier edukacyjnych na podstawie utworu Mały Książę. Pomysły na grę były oryginalne, zaskakiwały sposobami rozwiązania. Połączone elementy zabawy terenowej z „planszówką” zadziwiały obecnych. Skład Natalia Chlebowska, Jakub Krępacki i Gabriela Kluz zaprezentował najciekawszy scenariusz gry edukacyjnej.

Na zakończenie Dni Humanistycznych została przeprowadzona debata E-book czy druk? Przewodniczyła jej pani Lilianna Grzegorczyk. Oponenci stanowisk czarowali argumentami emocjonalnymi i danymi statycznymi. Zgromadzona publiczność w większość opowiedziała się za e-bookami. Uczestnicy debaty deklarowali chęć czytania. Na koniec uznali, że „nośnik wyobraźni” nie decyduję o tym, czy ktoś czyta, czy nie czyta. Jak nie czyta, jak czyta!

 

{gallery}pliki2018/dnihumanistyczne{/gallery}

]]>
kategoria_fotoalbum Thu, 14 Jun 2018 06:17:12 +0200
I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/370--i-midzyszkolny-konkurs-recytatorski-poezji-polskiego-romantyzmu.html  I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu "Razem, młodzi przyjaciele!..."

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu "Razem, młodzi przyjaciele!..." odbył się 23 marca 2018 r. w XVI LO w Szczecinie. Do konkursu zgłosiło się dziewiętnastu recytatorów, którzy reprezentowali szczecińskie szkoły.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej pierwsze miejsce przypadło ex aeguo Mai Sołeckiej z SP 3 w Gryfinie i Hannie Klusek z SP 74 w Szczecinie.  Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono reprezentantów szczecińskich liceów: zwyciężyła Julia Kleszcz z I LO w Szczecinie, drugie miejsce (dwa równorzędne) przyznano Julii Nowickiej z I LO w Szczecinie oraz Nikodemowi Góralskiemu z VII LO w Szczecinie.

Konkurs zebrał bardzo pozytywne opinie wśród recytatorów i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.  Atrakcją były krótkie warsztaty recytatorskie, słodki poczęstunek, zwiedzanie naszej szkoły oraz nagrody dla zwycięzców. Nikt z naszych gości nie wyszedł z pustymi rękoma, dla każdego uczestnika i opiekuna zostały wręczone wiosenne kwiatki, gadżety naszego liceum oraz dyplomy. Pomysłodawczynią i koordynatorką święta "żywego słowa" była p. Lilianna Grzegorczyk.

{gallery}pliki2018/recytatorski{/gallery}

]]>
kategoria_fotoalbum Tue, 10 Apr 2018 08:03:41 +0200
Wyobraźnia na tafli wody http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/369-wyobrania-na-tafli-wody.html WYOBRAŹNIA NA TAFLI WODY

21.02.2018 w naszym Liceum odbyła się II część warsztatów Kreatywnie myślę, twórczo działam. Zajęcia, prowadzone tym razem przez mgr Karolinę Walczak - absolwentkę ASP w Gdańsku - miały przybliżyć uczestnikom japońską technikę tworzenia obrazu na tafli wody - suminagashi.

W pierwszym etapie zajęć uczestnicy poznali historię techniki suminagashi oraz jej wariacji występujących w różnych kręgach kulturowych - metody ebru oraz europejskiego marmurkowania papieru. Następnie objaśniony został sam sposób budowania obrazu na tafli wody, metody wprowadzania tuszu na powierzchnię płynu przy pomocy pędzla oraz kształtowania plam przy użyciu mydła oraz ruchów wody.

Po takim przygotowaniu teoretycznym uczestnicy sami zmierzyli się z nowo poznaną techniką. Nietypowe zachowanie się tuszu na wodzie od razu wzbudziło zainteresowanie i entuzjazm. Uczniowie spędzili następne półtorej godziny zaabsorbowani hipnotyczną urodą barwnych kształtów.

Suminagashi pozwala na tworzenie bardzo efektownych, abstrakcyjnych obrazów osobom, które nie posiadają warsztatu plastycznego. Dzięki temu rozwija wyobraźnię plastyczną oraz zachęca do eksperymentowania. Takie działania chętnie podejmowali uczestnicy - można było zauważyć, że stopniowo doskonalili swoją technikę oraz poszukiwali różnych sposobów na kontrolowanie rozlewającego się tuszu. Każda z powstałych w trakcie zajęć prac była niepowtarzalna.

Tworzenie obrazów na powierzchni wody wymaga cierpliwości i delikatności, pewnej precyzji ruchów, a przede wszystkim - skupienia. Warsztaty sprzyjały wyciszeniu. Wprowadziły one praktykujących suminagashi w szczególny rodzaj kreatywnej zadumy. Na sali panowała cisza przerywana okrzykami zachwytów, a informacja o zbliżającym się końcu zajęć wzbudziła zdziwienie. „To już?” Czas szybko płynie, gdy spędza się go kreatywnie!

Jeśli chcesz stymulować kreatywność, poszukiwać różnych rozwiązań, rozbudzać ciekawość, wzmocnić wiarę we własne siły, to


ZAPRASZAMY NA III CZĘŚĆ WARSZTATU POŚWIĘCONEGO MANGDZE

{gallery}pliki2018/kreatywnie{/gallery}

]]>
kategoria_fotoalbum Thu, 01 Mar 2018 07:06:55 +0100
Sukces w Konkursie Informatycznym SCI#Code http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/368-sukces-w-konkursie-informatycznym-scicode.html  SCI#CODE

 W dniu 17 marca uczniowie naszej szkoły Gabriela Mincewicz, Radosław Rogowiec i Hubert Włodarczyk uczestniczyli w finale 5.edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "SCI#CODE". Z przyjemnością informujemy, że Hubert Włodarczyk zajął  5.miejsce i otrzymał nagrody, których fundatorem był Oddział Zachodniopomorski PTI oraz Bank Pekao S.A. Z kolei Gabriela Mincewicz - jako jedyna reprezentantka płci pięknej wśród 25 finalistów oraz Radosław Rogowiec otrzymali upominki ufundowane przez Oddział Zachodniopomorski PTI oraz brightONE Poland. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach "GameDev", podczas których poznali ciekawe gry i aplikacje.

Serdecznie gratulujemy!


W dniu 23 lutego 2018 r. nasi gimnazjaliści uczestniczyli w I etapie 5. edycji Konkursu Informatycznego SCI#CODE organizowanego przez Szczecińskie Collegium Informatyczne. Do finału konkursu zakwalifikowali się:

Hubert Włodarczyk
Radosław Rogowiec
Gabriela Mincewicz (jedyna dziewczyna w finale!)

Wszystkim uczestnikom gratuluję wysokich wyników! 

Koordynator konkursu w XVI LO
Marzena Kuczera

{gallery}pliki2018/sci{/gallery}

5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"
5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"
5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"
5. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"
]]>
kategoria_fotoalbum Mon, 26 Feb 2018 09:21:22 +0100
Warsztaty w projecie Cybernauci http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/367-warsztaty-w-projecie-cybernauci.html Cybernauci

W dniu 14.02.2018 r. rozpoczęliśmy cykl warsztatów w projekcie "Cybernauci. kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Ideą projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez uczniów, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ramach projektu pierwsze dwie grupy uczniów z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach "Internet jako e-portfolio" oraz "Internet jako ułatwiacz codzienności" prowadzonych przez Emisariuszkę Bezpiecznego Internetu panią Annę Wyrwał.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali jak budować swój wizerunek w sieci z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, jak internet może pomóc im w budowaniu kariery zawodowej, jak rozpoznawać zagrożenia i jak dostrzegać pozytywne i negatywne skutki korzystania z bankowości elektronicznej, aplikacji, portali randkowych i zakupów w sieci. 

Kolejne spotkania odbyły się 22 marca. Uczestniczyli w nich uczniowie klas licealnych, nauczyciele oraz rodzice. Podczas warsztatów wymieniono ciekawe doświadczenia i omówiono stosowane rozwiązania.

Koordynator projektu w XVI LO
Marzena Kuczera

 


{gallery}pliki2018/cybernauci{/gallery}

]]>
kategoria_fotoalbum Mon, 19 Feb 2018 09:35:35 +0100
Dzień Bezpiecznego Internetu - kampania informacyjna http://gim9szczecin.pl/index.php/fotoalbum/49-kategoriafotoalbum/366-dbi.html Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 6 lutego 2018 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia w naszej szkole odbyła się kampania informacyjna dotycząca bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

Uczniowie przygotowali plakaty, uczestniczyli w konkursie oraz zasygnalizowali, że przestrzegają bezpiecznych zachowań w Internecie ubierając się w kolorach kampanii fioletowym i pomarańczowym.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do programu IT Szkoła, w zasobach którego są wykłady online i kursy obejmujące tematykę bezpiecznych zachowań w sieci. Nasi uczniowie systematycznie rozwiązują testy i oglądają ciekawe wykłady. Ponadto zgłosiliśmy chęć udziału w projekcie Cybernauci ale już dzisiaj lekcje wychowawcze prowadzone są w oparciu o materiały tam publikowane, podejmujące kwestie bezpieczeństwa w Internecie.

{gallery}pliki2017/dbi{/gallery}

]]>
kategoria_fotoalbum Thu, 08 Feb 2018 08:09:11 +0100